W dniu 28 kwietnia 2026r. uczniowie klasy IV na zajęciach z wychowawcą przygotowywali sałatki warzywne i owocowe. To jedna z tych lekcji, które zapadają w pamięć na lata. To nie tylko odskocznia od podręczników, ale przede wszystkim praktyczny kurs samodzielności, zdrowego stylu życia oraz pracy zespołowej. Zanim na ławkach pojawiły się deski do krojenia, uczniowie poznali zasady sezonowości i wartości odżywcze. Sałatki to idealny pretekst by porozmawiać o witaminach. Owocowe to bomba witaminy C i naturalnej energii, a warzywne to lekcja o błonniku i mikroelementach. Po omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa pracy obserwowaliśmy kreatywność na talerzu, gdyż przyrządzanie sałatek to proces twórczy. Uczniowie pracowali w grupach, co wymagało od nich planowania, estetyki, oraz eksperymentowania. Na końcu najważniejsze – degustacja. To lekcja która pokazuje, że zdrowe jedzenie może być kolorowe, chrupiące i własnoręcznie wykonane.















